Што претставува TOEFL испит?

Што претставува TOEFL испит?

Дали сте еден од студентите кој веќе некое време сериозно размислува за продолжување со образование во странство?

Што претставува TOEFL испит?

Што претставува TOEFL испит?

Дали сте еден од студентите кој веќе некое време сериозно размислува за продолжување со образование во странство?

Ова се правилата на Робин Шарма за подобра 2015

Ова се правилата на Робин Шарма за подобра 2015

За да ја направиме 2015-та, подобра од 2014-та, Робин Шарма ги нуди следните 20 нови правила:

Ништо не е така како што изгледа!

Ништо не е така како што изгледа!

Колку пати во нашиот живот зад маската на среќа се кријат солзи,  зад насмевката на луѓето стои тагата, а зад повеќе

Каква храна треба да се јаде на плажа?

Каква храна треба да се јаде на плажа?

Внимавајте што ќе понесете во вашата торба за на плажа

Храна која не му одговара на вашето милениче

Храна која не му одговара на вашето милениче

Внимавајте која храна му ја давате на вашето милениче

Зошто треба да донирате крв?

Зошто треба да донирате крв?

Честата донација на здрава крв е неизмерно потребна за да може да биде достапна во секое време

Зошто треба да читате на плажа?

Зошто треба да читате на плажа?

Одморите се непосредно пред нас. Излежувањето на плажа, под топлото, летно сонце е една од омилените активности. За поголемиот дел повеќе

Што значат акронимите од кремите за заштита од сонце?

Што значат акронимите од кремите за заштита од сонце?

Што значи тоа дека некоја крема има фамозен SPF 15 или 50?

Какво е вашето здравје според бојата на лицето

Какво е вашето здравје според бојата на лицето

Кога наутро се погледнувате во огледало, понекогаш гледате целосен странец, а тогаш вреди да ги знаете овие мали тајни

Совети за заштита од убод од комарци

Совети за заштита од убод од комарци

Заштедете на скапите средства и направете си некои од овие 9 облоги при убод од комарец:

Живеј и остави ги другите околу тебе да живеат!

Живеј и остави ги другите околу тебе да живеат!

Зошто луѓето обожаваат да ги комплицираат работите кога работите можат да бидат и сѐ толку едноставни?

Како настануваат брчките?

Како настануваат брчките?

Што влијае на појавувањето на брчките

Да научиме за Меркур

Да научиме за Меркур

Меркур е име на планетата од нашиот сончев систем, која се наоѓа најблиску до сонцето

Поучен текст за сите пушачи

Поучен текст за сите пушачи

Aко не можете да престанете да пушите, еве како да ги исчистите токсините од телото

Мобилните апликации и веб страници за нарачка на кетеринг подготвен од ученици- готвачи се веќе во функција

Мобилните апликации и веб страници за нарачка на кетеринг подготвен од ученици- готвачи се веќе во функција

На 05 јуни во средното угостителско училиште „Лазар Танев“ се одржа завршниот настан од проектот „Младинска професионална кујна: Нови технологии повеќе

Ослободете се од акните

Ослободете се од акните

Ако имате проблеми со акни, еве неколку практични совети

Митови за вежбањето

Митови за вежбањето

Ова е листа на осумте најчести митови кои нема да ви помогнат да си го проширите знаењето, ниту ќе ви помогнат во зголемување на формата

Визијата за вредностите на младите

Визијата за вредностите на младите

Среќен, но загрижен се прашувам ШТО ПОНАТАМУ?

Тероризмот – најопасната закана во пост модерното општество на  дваесет и првиот век

Тероризмот – најопасната закана во пост модерното општество на дваесет и првиот век

Зборот „тероризам” означува политички и емотивно обвинети, и тоа во голема мера соединенија на тешкотијата на обезбедување