Берлин – град каде што се спојуваат минатото и иднината

Берлин – град каде што се спојуваат минатото и иднината

Историја, уметност, ноќен живот, релаксација во природата – сето ова можете да го пронајдете во Берлин, најголемиот град во Германија и повеќе

Берлин – град каде што се спојуваат минатото и иднината

Берлин – град каде што се спојуваат минатото и иднината

Историја, уметност, ноќен живот, релаксација во природата – сето ова можете да го пронајдете во Берлин, најголемиот град во Германија и повеќе

Тајна под сонцето – Алгарве, Португалија

Тајна под сонцето – Алгарве, Португалија

Алгарве е најјужниот регион во Португалија, со сончеви денови во текот на целата година. На површина од 5,400км2 се крие ,,најпознатата повеќе

Италијански јазик – јазикот на шармерите

Италијански јазик – јазикот на шармерите

За многу луѓе, најтешкиот чекор при учењето на нов јазик е всушност самото одбирање на јазикот кој сакаат да го повеќе

Рајот на азурната обала – Брегот Амалфи

Рајот на азурната обала – Брегот Амалфи

Брегот Амалфи е сместен јужно од Наполи во заливот Салерно во Тиренското Море. Се вели дека кој ќе го посети ова магично место сигурно ќе се врати повторно заради прекрасниот спој на спокојство, убавина историја и гламур повеќе

Ибица – престолнина на добрата забава

Ибица – престолнина на добрата забава

Кога станува збор за летувањето, многумина како совршен одмор го посочуваат толку патувањето на Ибица, а тоа и не треба да зачудува, ако се има во предвид фактот за убавината на овој шпански остров. повеќе

Kaко се прославува Нова Година ширум светот

Kaко се прославува Нова Година ширум светот

Aјде да видиме како слават некои земји и народи

Најубавите божиќни панаѓури

Најубавите божиќни панаѓури

Дали знаете кои се најубавите божиќни панаѓури?

Зошто треба да се учи германски јазик

Зошто треба да се учи германски јазик

Постојат повеќе од 300 видови на леб во Германија

Интересни факти за Јапонија

Интересни факти за Јапонија

Во последните 20 години Јапонија стана една од најинтересните и популарни земји во светот.

10 интересни факти за Венеција

10 интересни факти за Венеција

Венеција – градот на вода, градот на илјада мостови, градот на романтиката… Многу е кажано за најуникатниот град во светот, но сигурно не знаете сѐ за родниот град на Антонио Вивалди, Марко Поло и Казанов

Интересни факти за градот Рим

Интересни факти за градот Рим

Дали сте ги знаеле овие факти?

Превземете ја новата андроит апликација и Ајде да ја исчистиме Македонија!

Превземете ја новата андроит апликација и Ајде да ја исчистиме Македонија!

Станува збор за Android апликацијата LetsDoItMacedonia која овозможува едноставно пријавување на ѓубрето кое е надвор од кантите. Идејата е апликацијата повеќе

Направете вкусни палачинки за појадок

Направете вкусни палачинки за појадок

Некои ги сакаат потенки, други подебели, некои посни без јајца и млеко, други пак, ги сакаат полни и квалитетни.

Kaко да го искористите стариот накит?

Kaко да го искористите стариот накит?

Практична примена на стариот накит

Рецепти за солени и слатки мафини

Рецепти за солени и слатки мафини

Изненадете ги вашите најблиски

Која е тајната за убавината на жените од Италија?

Која е тајната за убавината на жените од Италија?

Дознајте ги тајните за убавината на жените од Италија

Maнарола – бисерот на Лигурија

Maнарола – бисерот на Лигурија

Посетете ја Манарола!

Интересни факти за францускиот јазик

Интересни факти за францускиот јазик

Aјде да научиме нешто повеќе за французите.