Mon ChouChou (Мон ШуШу)- Kids Fashion

Mon ChouChou (Мон ШуШу)- Kids Fashion

Mon ChouChou – Kids Fashion е место каде што ќе најдете модерни, уникатни, високо – квалитетни парчиња детска гардероба, наменети повеќе

Mon ChouChou – Kids Fashion е место каде што ќе најдете модерни, уникатни, високо – квалитетни парчиња детска гардероба, наменети за деца на возраст од една (1 год) до десет (10 год).

Водени од фактот дека ткаенината од која е изработена облеката е првото нешто кое доаѓа во директен допир со нежната детска кожа, посветивме особено внимание и љубов при изборот на истата
cvet40326672_295631897689118_267439607702880256_n

Токму затоа, гардеробата која ќе ја најдете на нашата страна е изработена од најквалитетни, природни материјали, како што се: 100% памук, кашмир, чиста волна, свила и лен – кои сами по себе се вистински извор на здравје бидејќи се гарантирано хигиенска средина, која на ниеден начин не ја надрзанува детската кожа.

Летната линија на нашите продукти е изработена од природни материјали, кои обезбедуваат висок степен на пропустливост на воздух, дозволуваат кожата да дише, го намалуваат потењето, даваат чувство на свежина, а истовремено се неверојатно меки и нежни на допир.
Зимската линија пак, е изработена од материјали кои имаат изолациска и хидроскопска структура која ја задржува топлината во ладните денови, а истовремено ја апсорбира влагата на телото, задржувајќи ја микро-климата константно сува и пријатна.
Сите материјали од кои се произведени нашите продукти се анти-бактериски и анти-алергени.
комбautmn

*МИСИЈА*

Наша мисија е да ги доближиме Mon ChouChou продуктите до оние на кои им се најпотребни, а тоа се сите посветени мајки кои својата улога ја играат 24/7, а сепак сакаат да го одберат најдоброто за своите малечки ангелчиња.

*ФОКУС, ПОЧИТ И ОДГОВОРНОСТ*

Ние знаеме дека клиентите се најважни и затоа кон нив се однесуваме со почит и достоинство, стремејќи се да воспоставиме взаемна доверба.
Наша одговорност е да бидеме достапни, искрени, фер и лојални, како би стекнале лојалност.
Mon ChouChou – за рачињата кои го држат Вашето срце!
Следете не на:
Instagram–> monchouchoumk
Share Button

Препорачани статии

Подготвителни часови за полагање на државна матура по англиски, германски, македонски јазик и математика
Конкурс за доделување на една стипендија во вредност од 80% за изучување на италијански јазик во Камерино, Италија – месец април

Конкурс за доделување на една стипендија во вредност од 80% за изучување на италијански јазик во Камерино, Италија – месец април

Заинтересираните кандидати за добивање на стипендија, можат да се информираат и да закажат информативна средба на danaucime@gmail.com или да не’ контактираат на телефонскиот број 071/638997

Конкурс за доделување на 5 ваучери за летен јазичен курс по англиски јазик во Берлин, Германија

Конкурс за доделување на 5 ваучери за летен јазичен курс по англиски јазик во Берлин, Германија

Дополнителни информации може да се добијат на 071/ 638997 или danaucime@gmail.com

Конкурс за доделување на 10 десет ваучери во вредност од 300 евра за летен јазичен курс по италијански јазик во Реџо ди Калабрија, Италија
Конкурс за доделување на 5 ваучери за летен јазичен курс по германски јазик во Берлин, Германија

Конкурс за доделување на 5 ваучери за летен јазичен курс по германски јазик во Берлин, Германија

Дополнителни информации може да се добијат на 071/ 638997 или danaucime@gmail.com